Odrůdy

Všechny odrůdy
Údaje o odolnosti jsou pouze informativní. V každém případě je nutné minimálně před květem a po odkvětu provést preventivní postřik proti houbovým chorobám. Pro pěstování odolných odrůd bez postřiků je nutné ideální počasí, což ve většině ročníků není.

1- kievský

Super novinka, extra raná, velmi atraktivní, červená, s velmi velkým hroznem a velmi velkou bobulí, s vysokou odolností mrazu a chorobám

podrobné informace

Alenuška (typ blek finger) kiš. černyj palec

Stolní bezsemenná modrá raná novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné harmonické chuti a odolností evropských odrůd.

podrobné informace

Aljans

Stolní TOP velmi elegantní červená velmi raná super novinka s velmi velkým hroznem i bobulí výborné chuti s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Alvika

Stolní TOP velice atraktivní fialová velmi raná super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Augusta

Moštová modrá odrůda vhodná pro výrobu ekologicky čistých vin, vyniká vysokou odolností mrazu a chorobám. Ve víně lze najít tóny muškátu. Odrůda je vhodná pro výrobu stolních a dezertních vín. V dobrých ročnících lze pěstovat i bez chemické ochrany.

podrobné informace

Avatar (Kapli Luny, Sladkij Sapfir)

Stolní TOP bezsemenná velmi atraktivní a perspektivní raná modročerná super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí palčikového tvaru s harmonickou velmi dobrou chutí, se zvýšenou odolností mrazu a chorobám. Odrůda je mimořádná svým tvarem bobule, velikostí, bezsemenností, bez použití růstových stimulátorů.

podrobné informace

Bačka

Moštová nová bílá velice kvalitní raná odrůda Srbských šlechtitelů. Odrůdu lze pěstovat v oblastech s nepříznivými klimatickými podminkami. Je vhodná pro výrobu ekologicky čistých bio vín.V dobrých ročnících úplně bez chemické ochrany nebo jen se základním postřikem před a po odkvětu. Do křížení byla použitá východoasijská réva amurská pro svou odolnost a krátkou vegetační dobu a severoamerické druhy rodu Vitis (V. rupestris, V. berlandieri, V. labrusca, V. Lincecumii), které mají geny rezistence vůči houbovým chorobám révy vinné. Odrůda je velice úrodná, pravidelně plodí, je vysoce odolná mrazu a chorobám. Víno je neutrální chuti s pikantní kyselinkou podobné ryzlinku.

podrobné informace

Baltimor

Stolní velmi perspektivní atraktivní raná bílá super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné ovocité chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Bastra

Stolní atraktivní fialová velmi raná novinka s veľkými hrozny a bobulemi velmi dobré muškátové chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám .

podrobné informace

Beijigan, 貝甲干, Kaikabutohi

Stolní velice elegantní Čínská velmi raná žlutooranžová super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí výborné chuti, s vysokuo odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Belij Chrustal

Stolní velmi raná velmi atraktivní žlutá novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí výborné muškátové chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Beni Pizzutello, 紅ピッテロー

Stolní zajímavá Japonská raná super novinka s velkým hroznem a bobulí harmonické velmi dobré chuti se zvýšenou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Blek Chammer, (Black beets), 黑甜菜

Stolní velmi atraktivní velmi raná Čínská modročerná super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí výborné chuti (bobule se dá oloupat), s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Blek Emerald kišmiš, Black Emerald Seedless, A 12-137, Fresno A 12-137, Čornyj Izumrud

Stolní bezsemenná velmi raná atraktivní černá novinka s velkým hroznem a bobulí velmi dobré harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a zvýšenou chorobám.

podrobné informace

Bohema

Stolní velmi atraktivní červená velmi raná novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí výborné chuti, s velmi vysokou odolností chorobám a zvýšenou mrazu.

podrobné informace

Božij Dar , ll-12-8-8

Stolní atraktivní žlutá velmi raná super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí velmi dobré odrůdové chuti s velmi vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Bruno

Super raná atraktivní fialová novinka s velmi velkým hroznem a bobulí harmonické chutí, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Chaj Bejli

Stolní velmi atraktivní velmi raná fialová Japonská novinka s velmi velkým hroznem i bobulí, se zvýšenou odolnosatí mrazu a chorobám

podrobné informace

Charkovčanin

Stolní atraktivní žlutá raná super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné muškátové chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Chip - Chop

Stolní atraktivní bílá velmi raná novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí, s vysokou odolností mrazu a chorobám

podrobné informace

Chrust

Stolní super raná žlutá atraktivní novinka s velmi velkým hroznem a bobulí s vysokou odolností mrazu a zvýšenou chorobám.

podrobné informace

Čornaja Izjuminka

Stolní velice atraktivní černá velmi raná super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí výborné odrůdové chuti, s vysokou odolností mrazu.

podrobné informace

Čornoje Ultra kiš.

Stolní bezsemenná velmi raná modročerná super novinka s velkým hroznem a bobulí velmi dobré odrůdové chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Čornyj Kogot

Stolní velice atraktivní modrá velmi raná super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí srpovitého tvaru, harmonické výborné chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace