Odrůdy

Všechny odrůdy
Údaje o odolnosti jsou pouze informativní. V každém případě je nutné minimálně před květem a po odkvětu provést preventivní postřik proti houbovým chorobám. Pro pěstování odolných odrůd bez postřiků je nutné ideální počasí, což ve většině ročníků není.

1- kievský

Super novinka, extra raná, velmi atraktivní, červená, s velmi velkým hroznem a velmi velkou bobulí, s vysokou odolností mrazu a chorobám

podrobné informace

Adler

Stolní raná novinka atraktivní jantarové barvy s velkým hroznem a velmi velkou bobulí s výbornou chutí, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Ajuta

Stolní velmi raná novinka atraktivní fialové barvy, s velkým hroznem a bobulí, s výbornou muškátovou chutí, velkou odolností chorobám.

podrobné informace

Akademik ( Pamjať Dženeeva )

Stolní velmi raná, velmi atraktivní modrá novinka s velmi velkým hroznem a bobulí, velice dobré harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Aladdin

Velmi raná atraktivní stolní růžová odrůda s velkými hrozny a bobulemi zajímavého tvaru a chuti s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Alenuška (typ blek finger) kiš. černyj palec

Stolní bezsemenná modrá raná novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné harmonické chuti a odolností evropských odrůd.

podrobné informace

Aljans

Stolní TOP velmi elegantní červená velmi raná super novinka s velmi velkým hroznem i bobulí výborné chuti s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Aljoša Popovič

Stolní super novinka žluté barvy ultraraného zrání s velmi velkým hroznem a bobulí výborné chuti s tóny muškátu, s velkou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Alvika

Stolní TOP velice atraktivní fialová velmi raná super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Ametyst Novočerkasskij (ll-13-6-2)

Stolni atraktivní červená odrůda s velkými hrozny a bobulemi s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Ananasnyj (Ferdinand D. Lesseps)

Stolní bílá raná odrůda se středními hrozny a bobulkemi s ananasovou chutí, s velmi vysokou odolností mrazu a dostatečnou k chorobám.

podrobné informace

Arni

Stolní super raná žlutá atraktivní novinka s velkým hroznem a bobulí s výraznou muškátovoovocnou výbornou chutí, s vysokou odolností mrazu a chorobám

podrobné informace

Arseněvskij kišmiš.

Stolní bezsemenná velmi atraktivní jantarová raná novinka s velmi velkým hroznem a velkou bobulí výborné harmonické chuti s tóny muškátu, se zvýšenou odolností mrazu a velmi vysokou chorobám.

podrobné informace

Atamanskij ( Keša x Ataman Pavljuk )

Nová stolní velmi atraktivní červenofialová raná odrůda s velmi velkým hroznem a bobulí, výborné odrůdové chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám. Odrůda není napadána vosami.

podrobné informace

Attica kiš.

Stolní bezsemenná atraktivní velmi raná modrá odrůda s velkým hroznem a bobulí výborné harmonické chuti, se zvýšenou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Augusta

Moštová modrá odrůda vhodná pro výrobu ekologicky čistých vin, vyniká vysokou odolností mrazu a chorobám. Ve víně lze najít tóny muškátu. Odrůda je vhodná pro výrobu stolních a dezertních vín. V dobrých ročnících lze pěstovat i bez chemické ochrany.

podrobné informace

Avatar (Kapli Luny, Sladkij Sapfir)

Stolní TOP bezsemenná velmi atraktivní a perspektivní raná modročerná super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí palčikového tvaru s harmonickou velmi dobrou chutí, se zvýšenou odolností mrazu a chorobám. Odrůda je mimořádná svým tvarem bobule, velikostí, bezsemenností, bez použití růstových stimulátorů.

podrobné informace

Bačka

Moštová nová bílá velice kvalitní raná odrůda Srbských šlechtitelů. Odrůdu lze pěstovat v oblastech s nepříznivými klimatickými podminkami. Je vhodná pro výrobu ekologicky čistých bio vín.V dobrých ročnících úplně bez chemické ochrany nebo jen se základním postřikem před a po odkvětu. Do křížení byla použitá východoasijská réva amurská pro svou odolnost a krátkou vegetační dobu a severoamerické druhy rodu Vitis (V. rupestris, V. berlandieri, V. labrusca, V. Lincecumii), které mají geny rezistence vůči houbovým chorobám révy vinné. Odrůda je velice úrodná, pravidelně plodí, je vysoce odolná mrazu a chorobám. Víno je neutrální chuti s pikantní kyselinkou podobné ryzlinku.

podrobné informace

Baltimor

Stolní velmi perspektivní atraktivní raná bílá super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné ovocité chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Bananas (No. 21-12)

Stolní velmi atraktivní velmi raná TOP novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné intenzivńí chuti s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Banketnyj

Stolní velice atraktivní raná červená super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Bastra

Stolní atraktivní fialová velmi raná novinka s veľkými hrozny a bobulemi velmi dobré muškátové chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám .

podrobné informace

Beijigan, 貝甲干, Kaikabutohi

Stolní velice elegantní Čínská velmi raná žlutooranžová super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí výborné chuti, s vysokuo odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Belaja akacia

Stolní velmi atraktivní velmi raná super novinka s velmi velkým hroznem i bobulí výborné harmonické chuti se silným muškátem, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace