Odrůdy

Všechny odrůdy
Údaje o odolnosti jsou pouze informativní. V každém případě je nutné minimálně před květem a po odkvětu provést preventivní postřik proti houbovým chorobám. Pro pěstování odolných odrůd bez postřiků je nutné ideální počasí, což ve většině ročníků není.

Alenuška (typ blek finger) kiš. černyj palec

Stolní bezsemenná modrá raná novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné harmonické chuti a odolností evropských odrůd.

podrobné informace

Augusta

Moštová modrá odrůda vhodná pro výrobu ekologicky čistých vin, vyniká vysokou odolností mrazu a chorobám. Ve víně lze najít tóny muškátu. Odrůda je vhodná pro výrobu stolních a dezertních vín. V dobrých ročnících lze pěstovat i bez chemické ochrany.

podrobné informace

Bačka

Moštová nová bílá velice kvalitní raná odrůda Srbských šlechtitelů. Odrůdu lze pěstovat v oblastech s nepříznivými klimatickými podminkami. Je vhodná pro výrobu ekologicky čistých bio vín.V dobrých ročnících úplně bez chemické ochrany nebo jen se základním postřikem před a po odkvětu. Do křížení byla použitá východoasijská réva amurská pro svou odolnost a krátkou vegetační dobu a severoamerické druhy rodu Vitis (V. rupestris, V. berlandieri, V. labrusca, V. Lincecumii), které mají geny rezistence vůči houbovým chorobám révy vinné. Odrůda je velice úrodná, pravidelně plodí, je vysoce odolná mrazu a chorobám. Víno je neutrální chuti s pikantní kyselinkou podobné ryzlinku.

podrobné informace

Baltimor

Stolní velmi perspektivní atraktivní raná bílá super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné ovocité chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Beijigan, 貝甲干, Kaikabutohi

Stolní velice elegantní Čínská velmi raná žlutooranžová super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí výborné chuti, s vysokuo odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Blek Chammer, (Black beets), 黑甜菜

Stolní velmi atraktivní velmi raná Čínská modročerná super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí výborné chuti (bobule se dá oloupat), s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Blek Emerald kišmiš, Black Emerald Seedless, A 12-137, Fresno A 12-137, Čornyj Izumrud

Stolní bezsemenná velmi raná atraktivní černá novinka s velkým hroznem a bobulí velmi dobré harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a zvýšenou chorobám.

podrobné informace

Bruno

Super raná atraktivní fialová novinka s velmi velkým hroznem a bobulí harmonické chutí, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Chaj Bejli

Stolní velmi atraktivní velmi raná fialová Japonská novinka s velmi velkým hroznem i bobulí, se zvýšenou odolnosatí mrazu a chorobám

podrobné informace

Charkovčanin

Stolní atraktivní žlutá raná super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné muškátové chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Čornaja Izjuminka

Stolní velice atraktivní černá velmi raná super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí výborné odrůdové chuti, s vysokou odolností mrazu.

podrobné informace

Čornyj Kogot

Stolní velice atraktivní modrá velmi raná super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí srpovitého tvaru, harmonické výborné chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Čornyj Krystall

Stolní TOP velmi atraktivní černá velmi raná super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí výborné harmonické sladké chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Cunami

Stolní velice atraktivní a kvalitní raná čevená super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné odrůdové chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Dozor

Stolní velice atraktivní černá velmi raná super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné chuti, s vysokou odolností mrazu a zvýšenou chorobám.

podrobné informace

Dubovskij krasnyj

Stolní velice atraktivní červená raná super novinka, s velmi velkým hroznem a bobulí, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Džango

Stolní velice atraktivní bordó velmi raná super novinka s velkým hroznem a bobulí velmi dobré chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Džoj kišmiš, Joy seedless, Radost, Ark 2494

Stolní bezsemenná modrá velice atraktivní raná super novinka s velkým hroznem a bobulí velice pikantní výborné chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Džovanni ( ll - 5-7 B )

Stolní velmi raná velmi atraktivní červenofialová odrůda s velmi velkými hrozny a bobulemi výborné chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Emir

Stolní TOP velice atraktivní fialová velmi raná super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné harmonické velmi sladké chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Gold kišmiš

Stolní bezsemenná raná velmi atraktivní červená novinka s velkým hroznem a střední bobulí s výbornou harmonickou chutí, s vysokou odolností mrazu a zvýšenou chorobám. Odrůda je vhodná i na pergoly.

podrobné informace

Gordej

Stolní velmi raná žlutá novinka s velkými hrozny a velmi velkými atraktivními bobulemi s chutí muškátu, s vysokou úrodností, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Iskander

Stolní atraktivní velmi raná fialová odrůda, s velmi velkým hroznem a bobulí harmonické, ovocité chuti, s velkou odolnosti mrazu a chorobám.

podrobné informace

Ivanka kišmiš

Stolní velmi atraktivní bezsemenná raná modrá super novinka s velmi velkým hroznem i bobulí výborné velice sladké harmonické chuti s ovocitými tóny, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace