Odrůdy

Všechny odrůdy
Údaje o odolnosti jsou pouze informativní. V každém případě je nutné minimálně před květem a po odkvětu provést preventivní postřik proti houbovým chorobám. Pro pěstování odolných odrůd bez postřiků je nutné ideální počasí, což ve většině ročníků není.

Adler

Stolní raná novinka atraktivní jantarové barvy s velkým hroznem a velmi velkou bobulí s výbornou chutí, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Admiral

Stolní raná modrá novinka s velmi velkým hroznem a bobulí, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Agát Donský

Stolní raná modrá odrůda s velkým hroznem i bobulí s vysokou odolností mrazu a dostatečnou chorobám.

podrobné informace

Alenuška (typ blek finger) kiš. černyj palec

Stolní bezsemenná modrá raná novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné harmonické chuti a odolností evropských odrůd.

podrobné informace

Ali - Baba

Stolní atraktivní červenofialová odrůda s velkými hrozny a bobulemi s muškátovou chutí, se zvýšenou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Ananasnyj (Ferdinand D. Lesseps)

Stolní bílá raná odrůda se středními hrozny a bobulkemi s ananasovou chutí, s velmi vysokou odolností mrazu a dostatečnou k chorobám.

podrobné informace

Bačka

Moštová nová bílá velice kvalitní raná odrůda Srbských šlechtitelů. Odrůdu lze pěstovat v oblastech s nepříznivými klimatickými podminkami. Je vhodná pro výrobu ekologicky čistých bio vín.V dobrých ročnících úplně bez chemické ochrany nebo jen se základním postřikem před a po odkvětu. Do křížení byla použitá východoasijská réva amurská pro svou odolnost a krátkou vegetační dobu a severoamerické druhy rodu Vitis (V. rupestris, V. berlandieri, V. labrusca, V. Lincecumii), které mají geny rezistence vůči houbovým chorobám révy vinné. Odrůda je velice úrodná, pravidelně plodí, je vysoce odolná mrazu a chorobám. Víno je neutrální chuti s pikantní kyselinkou podobné ryzlinku.

podrobné informace

Banketnyj

Stolní velice atraktivní raná červená super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Belosněžka

Stolní velice elegantní a perspektivní bíložlutá velmi raná super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí vynikající harmonické chuti s tóny muškátu, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Blek Emerald kišmiš, Black Emerald Seedless, A 12-137, Fresno A 12-137, Čornyj Izumrud

Stolní bezsemenná velmi raná atraktivní černá novinka s velkým hroznem a bobulí velmi dobré harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a zvýšenou chorobám.

podrobné informace

Blju muscat, Muscat Bleu ( Garnier 83/2 ), Blju muscat

Univerzální stará modrá raná odrůda se středním hroznem a bobulí, vhodná jak pro přímý konzum, tak na výrobu kvalitních muškátových červených vín. Odrůda má vysokou odolnost mrazu a chorobám. Díky muškátovému aroma má i léčebné účinky na střevní mikrofloru.

podrobné informace

Bravisimo kišmiš (1-1-12)

Stolní bezsemenná velmi atraktivní fialová velmi raná TOP super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí výborné harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám. Odrůda se řadí mezi největší bezsemenné velmi rané odrůdy.

podrobné informace

Bruno

Super raná atraktivní fialová novinka s velmi velkým hroznem a bobulí harmonické chutí, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Charkovčanin

Stolní atraktivní žlutá raná super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné muškátové chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Chip - Chop

Stolní atraktivní bílá velmi raná novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí, s vysokou odolností mrazu a chorobám

podrobné informace

Čornaja Kaplja (FVVel-21-02)

Stolní atraktivní raná modrá novinka s velmi velkým hroznem a bobulí harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Čornaja Koroleva

Stolní atraktivní modrá velmi raná novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Čornyj Kogot

Stolní velice atraktivní modrá velmi raná super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí srpovitého tvaru, harmonické výborné chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Cunami

Stolní velice atraktivní a kvalitní raná čevená super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné odrůdové chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Dominik

Stolní velmi atraktivní moročerná velmi raná novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí velmi dobré harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Dozor

Stolní velice atraktivní černá velmi raná super novinka s velmi velkým hroznem a bobulí výborné chuti, s vysokou odolností mrazu a zvýšenou chorobám.

podrobné informace

Džafar Kara, (FVRihViA–17–10), Antracitový

Stolní atraktivní modrá velmi raná novinka s velmi velkým hroznem a bobulí dobré harmonické chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Džango

Stolní velice atraktivní bordó velmi raná super novinka s velkým hroznem a bobulí velmi dobré chuti, s vysokou odolností mrazu a chorobám.

podrobné informace

Efiop

Stolní velmi raná modrá atraktivní super novinka s velkým hroznem a velmi velkou bobulí, s harmonickou velmi dobrou chutí, s vysokou odolností mrazu a zvýšenou chorobám.

podrobné informace